foto1
TELEFONY ALARMOWE: 998 lub 112
foto1
W TROSCE O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
foto1
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W ŁUKOWICY
foto1
ZAANGAŻOWANI W DZIAŁANIU
foto1
W GOTOWOŚCI DO PODJĘCIA DZIAŁAŃ


Fot. Adam MatusiakStrażacy ćwiczą wspólnie

W dniu 27 maja br. na terenie naszej gminy w miejscowości Świdnik odbyły się ćwiczenia doskonalące pododdziałów Ochotniczych Straży Pożarnych z Łukowicy, Świdnika i Stronia. 

Podstawowym elementem ćwiczeń było wypracowanie nawyków i doskonalenie umiejętności pracy hydraulicznymi zestawami ratowniczymi, doskonalenie technik torowania dostępu do osób poszkodowanych w wypadkach z udziałem środków transportu drogowego, udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. W trakcie ćwiczeń dokonano również zapoznania z terenem obszaru chronionego właściwego dla miejscowości Świdnik, zwłaszcza w kontekście rozpoznania możliwości stworzenia stanowisk wodnych na rzece Słomce na potrzeby utrzymania zaopatrzenia wodnego podczas działań gaśniczych. Szkolenie zakończyło się założeniem operacyjnym zgrywającym, w ramach którego rozpoznano możliwości przetłaczania i przepompowywania środka gaśniczego (red. wody) na duże odległości przy jednocześnie prowadzonych pozorowanych działaniach gaśniczych.

 

dh Janusz Koza, Wiceprezes OSP w Łukowicy:

„To pierwsze tego typu przedsięwzięcie realizowane w ostatnich czasach na terenie naszej gminy. Zainteresowanie taką formą zajęć doskonalących przerosło nasze oczekiwania, co stanowi bez wątpienia największą wartość dodaną. Nie ukrywam, że realizacja ćwiczeń praktycznych w takim obszarze działań ratowniczych nie pozostaje bez związku z zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży. Wręcz koreluje z wyzwaniami, jakie będą stały przed służbami ratowniczymi, a zwłaszcza Krajowym Systemem Ratowniczo Gaśniczym w najbliższym czasie.”

 

dh Janusz Gamoń, Naczelnik OSP Łukowica:

„Zajęcia praktyczne, zwłaszcza realizowane w obszarze czynności powtarzalnych są podstawowym elementem doskonalenia umiejętności. Wspólne ćwiczenia pozwalają na weryfikowanie założeń i przyjętych rozwiązań w zakresie działań ratowniczych na drogach. Realizowane ćwiczenia tym bardziej były owocne, ponieważ strażacy operowali sprzętem będącym w dyspozycji wszystkich trzech jednostek, co pozwoliło zapoznać się z możliwościami taktycznymi danego wyposażenia.”

 

dh Dariusz Krok, Naczelnik OSP Świdnik:

„Poziom wyszkolenia naszych strażaków jest duży, ale bez utrwalania czynności i nawyków bezpiecznego obsługiwania sprzętu ratowniczego nie jesteśmy w stanie sprawnie i fachowo ratować życia ludzkiego. Wyrażam przekonanie, że to początek dobrych, wspólnych praktyk szkoleniowych, które w wymierny sposób przeniosą się na poziom bezpieczeństwa w naszej gminie.”

 

W ćwiczeniach brało udział 36 strażaków ochotników, zajęcia trwały 5 jednostek lekcyjnych.

 

Autor: OSP Łukowica
Zdjęcia: ŁtM

 

Źródło: http://lukowicatomy.pl/strazacy-cwicza-wspolnie/


Składamy serdeczne podziękowania st. kpt. Witoldowi Chojnackiemu z PSP Limanowa, a jednocześnie Wiceprezesowi OSP Świdnik za pomoc przy organizacji i przeprowadzeniu ćwiczeń, za ich koordynację i nadzór nad nimi. Druhom z OSP Świdnik dziękujemy za zorganizowanie samochodu do ćwiczeń praktycznych.

Gorące podziękowania kierujemy do Adama Matusiaka z ŁUKOWICA TO MY za profesjonalne wykonanie i udostępnienie zdjęć!!!

 

Free Joomla Lightbox Gallery

Ostrzeżenia pogodowe

Łukowica - ostrzeżenia

June 2024
M T W T F S S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Statystyka

Odsłon artykułów:
874254

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Wybrane akcje

Wspólne ćwiczenia

Wizyta przedszkolaków

Zawody 2016

Facebook
10633181
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
RAZEM
716
3314
38941
10504278
171854
138577
10633181

Twój adres IP: 34.239.176.54
2024-06-15 06:39


DEFIBRYLATOR - AED

W budynku remizy OSP w Łukowicy znajduje się Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED)

Czytaj więcej

WYPOSAŻENIE

Sprzęt na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukowicy

Czytaj więcej

SALA

Sala weselna w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukowicy

Czytaj więcej

WSPÓŁPRACUJEMY

Partnerzy z którymi współpracujemy na różnych polach działalności

Czytaj więcej